3.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

Kuvendi miraton propozimin për shpalljen e Sheik Abdullah Bin Zajed, qytetar nderi i Prizrenit

ABDULLAH bin ZAjED-bin Sultan Al-NajanKuvendi Komunal i Prizrenit, ka miratuar të mërkurën propozimin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Kosovës, që të shpallet Sheik Abdullah Bin Zajed, qytetar nderi i Prizrenit.

Kryetari i Prizrenit, Ramadan Muja,tha se ky propozim ka motivacion kontributin e sheikut Abdullah për angazhimet që ka bërë për të njohur shtetin e Kosovës shumë shtete të botës.

Ndërkaq, kuvendarët e Lëvizjes Vetëvendosje! kanë kërkuar që të dijnë se cili ka qenë kontributi për qytetin e Prizrenit, i ministrit të Punëve të Jashtme të Emirateve të Bashkuara, Sheik Abdullah Bin Zajed.

Me 29 vota për,2 kundër dhe 2 abstenime,është miratuar propozimi që ministri i Punëve të Jashtme të Emirateve të Bashkuara, Sheik Abdullah Bin Zajed, të shpallet qytetar nderi i Prizrenit./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Tahiri: Nuk i votojmë marrëveshjet ndërkombëtare, vendin duam ta dërgojmë në zgjedhje

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, ka thënë se nuk do t’i votojnë marrëveshjet ndërkombëtare me qëllim që të pengohet...

ASK-ja del me shifra se sa u prodhua rrymë në Kosovë e sa u harxhua

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Statistikat e Energjisë” për muajin dhjetor 2023 me të dhëna për prodhimin dhe konsumin e thëngjillit,...

Lajmet e Fundit