18.8 C
Prizren
E enjte, 20 Qershor, 2024

IQPM: Policia nxori disa kuti votimi nga selia e PDK-së

IQPM-logooIniciativa Qytetare për Malishevë, është e indinjuar thell lidhur me veprimet e fundit që po ndodhin në komunën e Malishevës.

“Në bazë të një informate marrë nga një qytetar i Malishevës, në zyrën e selisë së Partisë Demokratike të Kosovës dega në Malishevë, Njesiti Special Policor i Kosovës ka nxjerr nga selia e PDK-së disa kutia të votimi duke i futur në kombin e këtij njësiti policor”, thuhet në reagimin e IQPM-së, të dërguar nga kandidati për kryetar të Malishevës, Ragip Begaj.

IQPM-ja i bënë thirrje të gjitha mekanizmave vendor dhe ndërkombëtar që të merrem masa të mënjehrshme lidhur me këto veprime që janë duke u mundu me prish procesin zgjedhor dhe për ta dhunuar vullnetin qytetar.

“Ne ju bëjmë me dije se këto vperime janë në kundërshtim më të gjitha rregullat demokratike andaj edhe njëherë kërkojmë ndërhyrje të mënjëhershme të gjithë mekanizmave relevant vendor dhe ndërkombëtar”. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

AUV: Therja e kurbaneve të bëhet vetëm në thertore të licencuara, ndryshe do të ndëshkohen

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë ka bërë thirrje që therja e kurbaneve me rastin e festës së Kurban Bajramit, të bëhet vetëm në thertoret...

Shqiponjat me rekord në Euro 2024, por pikët i merr Italia

Shqipëria e ka nisur me humbje kampanjën në Euro 2024, pasi u mposht nga Italia me rezultat 1-2. Kombëtarja shqiptare fillimisht kaloi në epërsi me...

Lajmet e Fundit