14.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Isni Kilaj niset për në Hagë

Ish-kreu i Komunës së Malishevës, Isni Kilaj i është përgjigjur ftesës së Speciales.

Përmes një postimi në Facebook ai ka shkruar se është nisur për në Hagë, aty edhe ku do të intervistohet.

“Rrugës për Hagë! Ju faleminderit për mbështetje”, ka shkruar Kilaj.

Kujtojmë se mbi 250 ish-ushtarë të UÇK-së janë ftuar nga Gjykata Speciale, me shumicën prej tyre që u janë përgjigjur pozitivisht kësaj ftese.

Image

© 

Më Shumë

Të paktën 29 migrantë vdesin pas fundosjes së dy anijeve në Tunizi

Të paktën 29 migrantë kanë vdekur pasi dy anije të vogla u fundosën afër brigjeve të Tunizisë brenda disa orësh nga njëra-tjetra, thanë zyrtarët. Migrantët...

Duda Balje: Çështja e të pagjeturve është urgjente

Në takimin e 18 marsit në Ohër mes Kosovës dhe Serbisë ka pasur një pajtueshmëri mes dy palëve që pika 4 e aneksit të...

Lajmet e Fundit