13.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Komuna e Rahovecit dhe ‘Caritas Kosova’ nënshkruajnë kontratë për punësimin e 53 punëtorëve shëndetësorë

Komuna e Rahovecit dhe “Caritas Kosova” nënshkruajnë  kontratë “Shërbime për realizimin e vitalizimit të infrastrukturës për funksionalizimin e projektit  shtretërit shtëpiak”

Kryetari i komunës së Rahovecit z. Smajl Latifi dhe Don Viktor Sopi, drejtor Gjeneral i “Caritas Kosova”, në prani të Samir Mustafës drejtor i Drejtorisë së Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale, kanë nënshkruajnë sot kontratën “Shërbime për realizimin e vitalizimit të infrastrukturës për funksionalizimin e projektit shtretërit shtëpiak”, me vlerë prej 194 mijë e 398 euro.Me rastin e nënshkrimit të marrëveshjes, kryetari Latifi, ka thënë se sot e nënshkruam një kontratë të rëndësishme me “Caritas Kosovën”, përmes së cilës do të punësohen 53 punëtor shëndetësor dhe më këtë synojmë të rrisim edhe më tutje të shërbimeve shëndetësore në nivel komunës.

Ndërsa, Don Viktor Sopi, drejtor Gjeneral i “Caritas Kosova”, ka shtuar se ky projekt do të ndihmojë edhe punësimin e të pa punëve edhe personat që janë pa përkujdesje dhe të palëvizshëm.

Nusja e Ermalit shfaqet e veshur me një fustan shumë të shkurtër, do ta bëjë burrin xheloz me këtë pamje

Ariana Fejzullahu, është njëra nga emrat më të komentuat të show bizit. Që kur ajo u martua me këngëtarin e njohur, Ermal Fejzullahu, Ariana gjithmonë...

Arratisja e Radojiçiqit në vitin 2018, Sylë Hoxha: Ka pasur ‘misionarë’ që t’i hiqet fletëarresti, të vijë në Kosovë

Ish kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prizren, Sylë Hoxha, në emisionin “Frontal” të T7 u pyet nëse ka pasur mbështetje ose pajtim politik që...

Lajmet e Fundit