17.8 C
Prizren
E martë, 3 Tetor, 2023

Ja kur pritet të dalin shtesat prej 100 eurosh për sektorin privat dhe studentët

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka thënë se shtesa prej 100 euro për pensionistët dhe punëtorët e sektorit publik për muajin prill mund të ekzekutohet menjëherë, raporton Ekonomia Online.

Por, për punëtorët e sektorit privat dhe studentet, duhet te hapet një aplikim.

“Në radhë të parë do të jenë pensionistët që do ta marrin këtë mbështetje shtesë, pastaj do të jenë ata të sektorit publik, kurse për punëtorët e sektorit privat dhe studentët gjatë ditëve në vijim do të hapim procesin e aplikimit, pasi nuk i kemi të dhënat e llogarive bankare”, është shprehur Murati.

Moti me diell dhe vranësira të pakta

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se sot mban mot me diell dhe vranësira të pakta “Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-12 gradë Celsius, ndërsa...

Parashikimi i Berishës: Serbia do ta vrasë Milan Radoiçiqin

Zyrtari i lartë i Nismës Socialdemokrate, Zafir Berisha, mendon se Serbia do ta vrasë Milan Radoiçiqin, kriminelin që udhëhoqi sulmin terrorist në Banjskë të...

Lajmet e Fundit