17.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Ja si do të paraqitet Shqipëria në skenën e Eurosong

85497“Kjo është prova ime e dytë dhe ndihem e sigurt, çdo do të shkojë mirë”. Kështu është shprehur Hersi Matmuja, pak para provës së saj të dytë dhe të fundit, në prag të netëve finale të Festivalit Europian. Menjëherë më pas, performanca vokale e Hersit është cilësuar si e shkëlqyer.

Sot, po ashtu janë zbuluar edhe veshjet e ekipit shqiptar që do të na përfaqësojë në Eurovision, ku mbizotëron ngjyra e argjendtë. Gjatë performancës së saj, Hersi do të jetë e ngjitur në një piedestal, do shoqërohet në ekranin e madh nga një qiell me re dhe efekte tymi.

Hersi Matmuja përfaqëson Shqipërinë në “Eurosong 2014” në Kopenhagen, Danimarkë me këngën ‘One Night’s Anger’. Këngëtarja u shpall fituese e edicionit të 52-të të Festivalit të Radio Televizionit Shqiptar.

“Zemërimi i një nate” është titulli i këngës me vargje të Jorgo Papingjit, që është regjistruar në një nga studiot më të mira greke duke u përshtatur në versionin angisht me titullin “One Night’s Anger”.

Më Shumë

Guardiola: Realiteti është se jam më afër largimit sesa qëndrimit në City

Trajneri Pep Guardiola është tashmë në librin e historisë së Manchester City dhe Premier Ligës. Kampionati i tij i katërt radhazi anglez këtë vit,...

Fondacioni Golden Eagle ndan 5,000 euro për 18 vjeçarin nga Prizreni

Fondacioni Golden Eagle ndan 5,000 Euro për 18 vjeçarin nga Prizreni, Argjend Jonuzaj dhe bën ftesë për të gjithë shqiptarët që t’u dalin në...

Lajmet e Fundit