-7.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Jagxhiu: Vetëvendosje! subjekti i vetëm që shënoi rritje në Prizren

Jeton JagxhiuLëvizja Vetëvendosje! në Prizren,është subjekti i vetëm që në zgjedhjet e 8 qershorit ka shënuar rritje të votave në këtë qytet.

Koordinatori i VV-së në Prizren, Jeton Jagxhiu tregon se VV në këtë qytet, krahasuar me zgjedhjet e vitit 2010, në zgjedhjet e fundit ka shënuar rritje për 10 për qind, përderisa subjektet e tjera politike kanë shënuar rënie.

“Përkundër daljes më të ulët me 8 qershor (rreth 6000 vota më pak), LVV është subjekt i vetëm në Prizren që ka rritje rreth 10 për qind”, tregon Jagxhiu.

Sipas tij, të gjitha subjektet tjerat në këto zgjedhje janë zvogëluar.

“PDK ka shënuar rënie për rreth 1000 vota ose rreth 6%, LDK është zvogëluar rreth 4000 vota ose rreth 25% si dhe tjerët janë zvogëluar”.

“Për ne ky rezultat është një shtytje e madhe që na rrit vetëbesimin për garën e ardhshme”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Manchester United përgatit ofertë rekord për yllin e Napolit

Manchester United është duke përgatitur një ofertë “të çmendur” për transferimin e sulmuesit të Napolit, Victor Osimhen. Në fakt, siç raportohet nga “Daily Mail”, United pritet...

Punëtori i gurthyesit në Suharekë vdiq pas lëndimeve nga një makineri që po e testonte

Një punëtor ka vdekur pas lëndimeve që ka marrë nga një makineri të cilën ishte duke e testuar në vendin ku punonte. 51-vjeçari nga Suhareka...

Lajmet e Fundit