13.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

“Jam i fiksuar pas saj”, prezantuesi britanik Jeremy Clarkson tregon se është fans i madh i Dua Lipës

Prezantuesi Jeremy Clarkson, 62 vjeçar, ka pranuar se është një fans i madh i yllit të muzikës pop, Dua Lipa, 26 vjeçare.

Kjo erdhi pasi këngëtarja e “Don’t Start Now” ishte temë në kuizin “Who Wants To Be a Millionaire”.

Gjatë këtij episodi, konkurrentja Maria King u ngjit në karrige për të provuar fatin e saj për një shumë të madhe parash.

Foto: Getty Images

Dhe pyetja e parë që u bë nga Jeremy ishte, ‘Me kë e ka në bashkëpunim Dua Lipa mega-hitin Cold Heart?.

Ndërsa po përgjigjej, konkurrentja zgjodhi ndihmën e publikut dhe i kërkoi ndihmën audiencës për përgjigjen, për të cilën 95 për qind e tyre votuan për përgjigjen me Elton John.

Jeremy, nga ana tjetër, tha gjithashtu se e dinte përgjigjen e pyetjes.

Foto: Getty Images

Ai tha: “E dija këtë, nuk e di se si e dija. Mendoj se jam i fiksuar pas Dua Lipës”.

Dua nga ana tjetër po vazhdon me koncerte në kuadër të turneut “Future Nostalgia”.

Foto: YouTube

Këtë kohë ka qenë duke performuar në Argjentinë, në Buneos Aires, ku kishte mbajtur një koncert fillimisht në vitin 2017.

Ylli nga Kosova u shpreh e lumtur pasi pesë vjet më parë ishin vetëm 1500 njerëz kurse në këtë event të sivjetshëm për dy netë mblodhi mbi 100 mijë njerëz. /Telegrafi/

Më Shumë

Kryetari i Prizrenit inspekton punimet në rrugën “Rugova”

Në vazhdën e punimeve të shumta infrastrukturore, në rrugë të ndryshme, lagje e fshatra, në Komunën e Prizrenit, kryetari Shaqir Totaj, së bashku me...

Anulohet lufta në mes të Joshuas dhe Furyt: Promovuesi Heran jep detajet

Eddie Hearn ka deklaruar se ndeshja e propozuar mes Anthony Joshuas dhe Tyson Furyt është anuluar. Një ndeshje ëndrrash mes dy peshave të rënda britanike...

Vranët dhe me shi

Lajmet e Fundit