15.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Joao Felix është i paprekshëm për Atletico Madridin

Jooa Felix nuk do të largohet nga Atletico Madridi, pavarësisht spekulimeve rreth shkëmbimit në mes Antoine Griezman dhe Saul Niguez.

Ishte sugjeruar që sulmuesi portugez do të ishte lojtari që kalon në Camp Nou, ashtu si ai më parë që ka qenë i lidhur me ekipet më të mira në Premier League.

Sidoqoftë, nuk ka dyshim se ai do të luajë për Los Rojiblancos sezonin e ardhshëm, pasi klubi ka shumë shpresë për të gjatë sezoneve të ardhshme.

Në sezonin 2020/21, deri në dhjetor 2020, ai kishte regjistruar 10 gola dhe tre asistime në LaLiga Santander dhe Ligën e Kampionëve së bashku, kishte zhvilluar paraqitje mahnitëse së bashku me Angel Correa dhe Yannick Carrasco pas Luis Suarez.

Atletico Madrid shpreson që Felix të ruajë nivelin e tij të performancës nga gjysma e parë e sezonit të kaluar gjatë gjithë sezonit të ardhshëm, dhe duke bërë këtë, të përmbushë potencialin e tij të madh.

Si rezultat, klubi nuk ka interes të argëtojë ndonjë ofertë për starletën e tyre portugeze gjatë këtij afati transferimi veror.

Më Shumë

ShBA-së i afrohet një rrezik

Uragani i quajtur “Ian” vazhdon të bëhet më i fortë derisa po shkon drejt Floridës. Kjo ka nxitur të bëhen evakuime urgjente pasi paralajmërohen...

KEDS-i: Lahuni nga dy veta, kurseni rrymën

Zëdhënësi i KEDS-it, Viktor Buzhala,ka folur rreth situatës së krizës energjetike duke dhënë një propozim për të kursyer energjinë elektrike në kohë krize. Për të kursyer energjinë, Buzhala thotë...

Lajmet e Fundit