15.8 C
Prizren
E premte, 31 Maj, 2024

Joshua-Wilder, ja kur do të zhvillohet dueli historik

Marrëveshja për zhvillimin e super duelit Anthony vs Deontay Wilder në peshën e rëndë duhet të përfundojë në ditët në vijim.

 

Një përplasje mes dyshes është diskutuar prej disa vitesh, që daton që nga koha kur të dy ishin kampionët ishin në kërkim të statusit të padiskutueshëm, megjithëse tani duket se do të bëhet më në fund realitet pasi negociatat përparuan në javët dhe muajt e fundit.

 

 

Përballja e madhe do të zhvillohet në Arabinë Saudite në janar të vitit të ardhshëm, ka bërë të ditur promotori Eddie Hearn .

Data e saktë pritet të bëhet e ditur në ditët e ardhshme.

 

Më Shumë

Arrestohet njëri nga gjashtë anëtarët e familjes Likaj për plagosjen në fshatin Gjonaj

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren gjatë ditës kishte shpallur në kërkim gjashtë anëtarë të familjes Likaj nga fshati Krajk i Prizrenit për plagosjen...

Prizren/ 9 aktakuza kundër 9 personave

Prokuroria Themelore në Prizren, gjatë 24 orëve të fundit, ka ngritur 9 aktakuza kundër 9 personave, për veprat penale. Dy (2) aktakuza kundër dy (2)...

Lajmet e Fundit