14.8 C
Prizren
E martë, 27 Shtator, 2022

Kandidatët e veteranëve ende shpresojnë për regjistrim

UP-rektoratiShoqatat e luftës sërish kanë ngritur tensione rreth pranimit të kandidatëve të tyre në Universitetin e Prishtinës. Kësaj radhe duke cituar zyrtarë të lartë të Rektoratit t’u kenë premtuar regjistrim në Universitet, ndonëse menaxhmenti kishte vendosur ndryshe, shkruan sot Koha Ditore.

Kështu, zyrtarë të lartë të UP-së dhe kandidatët për studentë në këtë universitet, nga listat e kategorive të luftës, kanë dalë me deklarata krejtësisht kundërthënëse, pas një takimi të përbashkët që kanë mbajtur në Rektoratin e UP-së.

Një grup i kandidatëve nga shoqatat e luftës janë takuar të enjten paradite me kryetaren e Këshillit Drejtues të UP-së, Shefkije Islamaj, dhe menjëherë pas takimit kanë deklaruar para gazetarëve se Islamaj u ka premtuar regjistrim në UP.

Argjend Softolli, përfaqësues i grupit të kandidatëve, tha para gazetarëve se kryetarja Islamaj ka thënë se studentët kanë të drejtë në kërkesat e tyre.

Më Shumë

‘Bëni dush së bashku për të kursyer rrymë’, iu thotë Zvicra qytetarëve të saj

Ministrja e mjedisit e Zvicrës po promovon masa për të reduktuar konsumin e energjisë me 15 për qind këtë dimër – dhe një nga...

Rohde: Në fillim të vitit tjetër do të liberalizohen vizat për Kosovën

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde, është shprehur optimist se liberalizimi i vizave do të ndodh në fillim të vitit të ardhshëm. Rohde është treguar...

Lajmet e Fundit