13.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Kandidati i LDK-së për Malishevë: Do te jem befasia e këtyre zgjedhjeve

Hoti duke folur në emisionin “Edicioni Special” tha se qytetarët e Malishevës janë lodhur me keqqeverisje të vazhdueshme dhe tash është radhe e kësaj parite që së bashku me qytetarët e Malishevës të jenë fitues në këto zgjedhje.

“Unë kam qenë kandidat për deputet nga zgjedhjet në vitin 2014 ku i kam pasur diku 4 mijë vota dhe tani garoj më fuqishëm në këto zgjedhje dhe patjetër që do të jam befasia e këtyre zgjedhjeve”, është shprehur Hoti, njofton Klankosova.tv.

Ai tha se në rast se do të zgjedhet në krye të komunës së Malishevës, ai do të jetë transparent më qytetarët e kësaj komune për të gjitha investimet dhe se tani duhet që LDK0ja të dal e para sepse sipas Hotit, ata janë më të mirët në menaxhim.

Më tej, Hoti tha se për qytetin e Malishevës janë duke bërë garë serioze dhe se do ta rrisin numrin e komunave që do t’i fitojnë në zgjedhjet lokale që do të mbahen me 17 tetor.

“Për Malishevë ne garojmë seriozisht dhe do të jemi befasia e kësaj gare. Gjithsesi do të fitojmë në të gjitha komunat në të cilat momentalisht jemi duke qeverisur dhe do ta rrisim këtë numër në këto zgjedhje”, u shpreh ai.

Më Shumë

Kampioni kërkon fitoren e parë, në Prizren

Gjatë ditës së sotme do të zhvillohen edhe dy ndeshje në kuadër të xhiros së katërt në Prince Caffe Superligë. Vëllaznimi, që ka hyrë këtë...

NISMA i përgjigjet Ramë Bujës për “rikthimin” e Fatmir Limajt në PDK

Nisma Socialdemokrate ka përjashtuar mundësinë e rikthimit të liderit të saj, Fatmir Limaj, në Partinë Demokratike të Kosovës. Sekretari i Nismës, Endrit Shala ka thënë...

Lajmet e Fundit