1.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Kandidati i PDK-së, Islam Ukaj, kërkon votën për Kuvend të Prizrenit

Kandidati i PDK-së për Kuvend të Prizrenit, Islam Ukaj, kërkon votën e qytetarëve në zgjedhjet e 17 tetorit.

Ai mban numrin 4, kurse PDK-ja 177.

Islam Ukaj është ndërmarrës i suksesshëm në sektorin e transportit rrugor, pronar i kompanisë “Bashkimi Reisen” poashtu dhe nënkryetar i Odës Ekonomike të Kosovës në sektorin e transportit rrugor, si dhe kryetar i Shoqatës së Transportuesve në Komunën e Prizrenit.

Islami është pjesë e strukturave në PDK si Sekretar për Financa i degës dhe anëtar i Kryesisë.

Islami kandidon për herë të dytë për kuvendarë për Kuvendin Komunal, pas një mandati të suksesshëm.

Është i martuar dhe baba i një vajze.

SPONSORIZUAR

Mund të jetë një imazh i 1 person dhe teksti

Më Shumë

Befasia e këndshme, pjesëtari ukrainas i rojeve kufitare viziton familjen – nuk mungojnë lotët e gëzimit

Që nga fillimi i luftës në Ukrainë, shumica e burrave dhe grave që iu përgjigjën ftesës për ta mbrojtur vendin, nuk kanë patur rastin...

Një tjetër yll i ri brazilian afër transferimit në Evropë

Flamengo ka rënë dakord me Wolverhampton për transferimin e mesfushorit brazilian Joao Gomes në skuadrën e Premier League, sipas Globo. Wolves do të paguajë një...

Lajmet e Fundit