31.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Kandidati Kizolli me kabinet të Qeverisë së mirë

BeniKizolli-pkKandidati për kryetar të Prizrenit, Beni Kizolli ka marrë mbështetjen e plotë nga Këshilli drejtues i Partisë Konservatore të Kosovës.

Në mbledhjen e fundit po ashtu ka diskutuar edhe për kriteret në bazë të cilëve duhet të përpilohet lista zgjedhore për Asamblenë Komunale të Prizrenit.

Kryetari i PK-së, Munir Basha tha se pas plotësimit dhe respektimit të të gjitha procedurave statutore dhe me mbështetjen e gjerë të Kryesisë, Beni Kizollin si kandidati më i volitshëm për kryetar të Prizrenit, fillon edhe fushata aktive elektorale e Partisë Konservatore të Kosovës për zgjedhjet komunale që do të mbahen me 3 nëntor.

’’Z. Beni Kizolli gëzon mbështetjen e gjerë të Kryesisë, Këshillit Drejtues, të anëtarëve të partisë dhe të qytetarëve të Prizrenit dhe kjo dëshmon se Partia Konservatore e Kosovës për çështje madhore me interes të veçantë merr vendime në mënyrë konsensuale dhe strategjike duke respektuar procedurat dhe organet partiake’’, tha Basha.

Kandidati për kryetar të Prizrenit, Beni Kizolli dhe Partia Konservatore e Kosovës, kanë formuar kabinetin e qeverisjes së mirë, i cili është një ekip i përbërë prej ekspertëve nga fushat e ndryshme. Ky ekip do të mbështet fuqishëm Beni Kizollin, gjatë fushatës zgjedhore duke evidentuar mangësitë e qeverisjes aktuale dhe duke ofruar alternativa të shëndosha të qeverisjes së mirë.

Beni Kizolli është një ndër themeluesit dhe aktivistët më të vjetër të Partisë Konservatore të Kosovës. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Parashikimi i motit në Kosovë – IMHK apelon për kujdes ndaj kontaktit direkt me rrezet e diellit në orët e mesditës

Vendi ynë do të vazhdoj të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik. Kjo situatë e krijuar meteorologjike do të...

Pamje: Hajnat futen për të plaçkitur në Suharekë teksa familjarët ishin në dasmë

Rexhë Xhakmani nga Sllapuzhani i Suharekës, përmes kamerave në telefon kuptoi se tre keqbërës kanë hyrë në shtëpinë e vëllait të tij. Gëzimin që pati...

Lajmet e Fundit