-0.2 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

Kandidati për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj, nderon dëshmorët

Kandidati për kryetar të Prizrenit nga radhët e PDK-së, Shaqir Totaj, i shoqëruar edhe nga shefi i shtabit zgjedhor Kujtim Gashi, kanë nderuar sot dëshmorët e kombit.

Gashi ka thënë se vizitat në komplekse dëshmorësh janë inspirim dhe motivim për të punuar edhe më shumë për ndërtimin e vendit, por edhe për t’i shërbyer qytetarëve.

“Sot, bashkë me kryetarin e ardhshëm të komunës, Shaqir Totaj, dhe me super ekipin e listës sonë për kuvendin e komunës, nderuam Dëshmorët e Kombit, me rastin e Epopesë së Vërrinit. Vizitat në komplekse dëshmorësh gjithmonë na inspirojnë e motivojnë për të punuar edhe më shumë për ndërtimin e vendit, por edhe për t’i shërbyer qytetarëve tonë”.

“Dëshmorët janë udhërrëfim për brezat e rinj dhe dëshmi se sa shumë gjak është derdhur për të jetësuar aspiratat shumëshekullore të popullit tonë. Lavdi Dëshmorëve”, ka shkruar Gashi në llogarinë e vet në “Facebook”.

Më Shumë

Liria shokon Dritën, e eliminon nga Kupa

Liria ka bërë befasinë e madhe në Kupën e Kosovës, duke eliminuar Dritën e Gjilanit. Liria e mposhti në udhëtim Dritën, me rezultat 1-2, në...

Arrestohen tre të dyshuar për fajde në Prizren

Tre persona janë arrestuar nga Policia të martën në Prizren, pasi dyshohen për veprën penale “fajde, detyrim, kanosje”. Gjatë bastisjes në banesën dhe veturën e...

Lajmet e Fundit