8.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shkurt, 2024

Kanye West lanson trailerin e albumit “Vultures”

Reperi i mirënjohur botëror, Kanye West, ka publikuar trailerin për albumin e tij të ri “Vultures”, raporton “People”.

Albumi i cili është realizuar në bashkëpunim me reperin Ty Dolla $ign do të lansohet më 9 shkurt.

Kanye trailerin për albumin e publikoi në llogarinë e tij në Instagram.

Në trailerin, regjinë e të cilit e ka bërë, Jon Rafman, shihen disa klounë që qeshin, eksploziv, ujq, njerëz me maska si dhe shpendë grabitqarë (vultures).

Në fund të trailerit bëhet e ditur se albumi ndahet në tri vëllime, i pari prej të cilëve do të lansohet më 9 shkurt, i dyti më 8 mars e i treti më 5 prill.

Nëpër storiet e tij të Instagramit, Kanye ka ndarë edhe dizajnet e ballinave të tyre.

Për këtë album si dhe këngën “Vultures”, Kanye ka marrë kritika të mëdha për shkak se tekstet e këngëve e mënyra se si ai e ka promovuar albumin, janë cilësuar si antisemitike.

VIDEO:

 

 

Më Shumë

Arrestohen katër të dyshuar për vrasje në tentativë në Rahovec

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar, të dielën në Rahovec, katër të dyshuar nën dyshimin se në bashkëveprim kanë kryer...

Vermicë, parandalohet tentim-kontrabanda e pajisjeve elektronike

Oficerët doganorë kanë parandaluar tentim-kontrabandimin e pajisjeve elektronike në Vermicë. Sipas një komunikate për media, pas ndalimit të një autobusi, personi përgjegjës ka deklaruar se...

Lajmet e Fundit