3.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

Latifi pret në takim Isufin, diskutojnë për ecurinë e regjistrimit të popullsisë

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka pritur në takim prof. dr. Florim Isufin, kryetar i Komisionit të Regjistrimit të Popullsisë, të Ekonomive Familjare dhe Banesave (REKOS 2024), i cili ishte i shoqëruar nga anëtarët e këtij komisioni, Kushtrim Krasniqi dhe Agim Ferati.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Latifi ka treguar se gjatë takimit diskutuan për ecurinë e procesit të përgatitjeve për Regjistrimin e Popullsisë, të Ekonomive Familjare dhe Banesave (REKOS 2024), i cili do të fillojë më 5 prill, si dhe ka shprehur gatishmërinë e plotë për mbështetje në realizimin me sukses të regjistrimit të popullsisë, si një nga projektet më kapitale me interes kombëtar dhe shtetëror.

“U pajtuam që të kemi koordinim sa më të ngushtë ndërmjet komunës së Rahovecit dhe ASK-së për suksesin e plotë të këtij projekti shumë të rëndësishëm”, ka thënë Latifi.

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Gresa Behluli reagon pas aksidentit të babait të saj

Ditën e djeshme është goditur nga një veturë Hajrush Behluli, bashkëshorti i këngëtares Shkurte Fejza. Gresa Behluli ka dal me një reagim në “Facebook”, ku...

Aksident në autostradën Prishtinë-Prizren, policia dhe ambulanca në vend të ngjarjes

Numri i madh i aksidenteve në trafik po vazhdon të jetë shqetësues. Çdo ditë raportohet për aksidente të shumta në komunikacion dhe në të...

Lajmet e Fundit