20.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Gusht, 2022

Kapen 34 shtetas të huaj brenda një furgoni në autostradën “Ibrahim Rugova”

 Policia e Kosovës sot rreth orës 11:00,  ka ndaluar një furgon të tipit “Mercedes”, me targa vendore, ku janë gjetur 34 shtetas të huaj.

Lajmin për “Betimi për Drejtësi” e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha.

“Policia e Kosovës, konkretisht Njësia për Kontroll të Autostradave në Republikën e Kosovës, gjatë realizimin të detyrave dhe autorizimeve ligjore, rreth orës 11:00 kanë ndaluar një furgon të tipit ‘mercedes’ me targa vendore, ku gjatë kontrollit të furgonit brenda tij janë gjetur 34 persona shtetas të huaj, meshkuj të moshës madhore”, ka njoftuar Hoxha

Sipas tij, lidhur me rastin është njoftuar stacioni kompetent policor në zonën e përgjegjësisë si dhe Njësia për Migrim dhe të Huaj në kuadër të PK-së, për procedura të mëtejme ligjore./BetimipërDrejtësi

Më Shumë

Muhamed Thaqi, trajner i Rahovecit

Muhamed Thaqi do të jetë në krye të klubit të basketbollit, Rahoveci për sezonin e ri në Superligën e Kosovës. Thaqi është zyrtarizuar të shtunën...

Vetaksident në Gjonaj të Hasit

Një vozitës është vetaksidentuar me veturë në fshatin Gjonaj të Hasit. Vetaksidenti ka ndodhur për shkak pakujdesisë së vozitësit. “Vozitësi mashkull kosovar me veturë nga pa...

Lajmet e Fundit