17.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Katër të vdekur dhe 45 raste pozitive me COVID-19 në Kosovë

Katër persona kanë ndërruar jetë dhe 45 raste pozitive me koronavirus janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, njofton MSH.

289 është numri i personave të shëruar nga ky virus, ndërkohë numri i rasteve aktive është afër tre mijë.

Më Shumë

Shitja e derivateve për 24 orët e ardhshme – çmimi i naftës dhe benzinës nuk ndryshon

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT), ka publikuar çmimet për shitjen e derivateve për 24 orët e fundit. Sipas vendimit, çmimi maksimal i lejuar...

Rrënohet një objekt i vjetër në Prizren

Në lagjen Bazhdarhane të qytetit të Prizrenit ka nisur rrënimi i një objekti të vjetër. Lëvizja Vetëvendosje në këtë komunë reagon kundër këtij projekti,...

Lajmet e Fundit