8.8 C
Prizren
E diel, 14 Prill, 2024

KEK-u: Sonte në mesnatë del nga funksioni njësia A-4

Korporata Energjetike e Kosovës (KEK) ka njoftuar se të shtunën në ora 24:00 njësia A-4 planifikohet për ndalje me qëllim të sanimit të rrjedhjeve të paraqitura në kaldaj.

KEK përmes një njoftimi në rrjetin social në Facebook kanë bërë të ditur se bazuar në praktikat e mëhershme, rikthimi i njësisë në operim pritet të bëhet brenda afatit 4-5 ditorë.

“Sonte dt. 15.10.2022, në ora 24:00 njësia A-4 planifikohet për ndalje me qëllim të sanimit të rrjedhjeve të paraqitura në kalldaj. Bazuar në praktikat e mëhershme, rikthimi i njësisë në operim pritet të bëhet brenda afatit  4-5 ditorë”, thuhet në njoftim.

Sipas njoftimit, KEK-u me kohë ka njoftuar furnizuesin publik dhe kjo njësi nuk është nominuar për të dielën.

“Lidhur me këtë, KEK me kohë ka njoftuar furnizuesin publik dhe kjo njësi nuk është nominuar për dt: 16.10.2022. Në lidhje me zhvillimet e reja, do të njoftoheni me kohë”, thuhet ndër të tjera në njoftim.

Më Shumë

Arrestohet edhe personi i tretë për një vjedhje në Suharekë, sekuestrohen qindra bizhuteri, një armë e një veturë

Policia e Kosovës, përkatësisht njësiti i hetimeve të stacionit policor në Suharekë ka arritur që ta arrestojë edhe të dyshuarin e tretë për veprën...

Ndahen 2 milionë euro për pastrimin e këtyre lumenjve të Kosovës

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Liburn Aliu, ka bërë të ditur se janë hapur procedurat e prokurimit, për pastrimin e shtretërve të lumenjëve...

Lajmet e Fundit