22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Kërkojnë lirimin e Ivanoviqit me protesta

Oliver IvanoviçDhjetëra serbë kanë protestuar mbrëmë për rreth dy orë para gjykatës në veri të Mitrovicës, duke kërkuar lirimin e liderit të Iniciativës ‘SDP’, Oliver Ivanoviq.
Në mesin e protestuesve kanë qenë edhe kryetarët e sapo zgjedhur të komunave veriore, si dhe përfaqësues të zyrës për Kosovën pranë Qeverisë së Serbisë, ndërsa këshilltarët komunal të veriut të Mitrovicës nga Iniciativa ‘SDP’ kanë kërcënuar me dorëheqje nëse nuk lirohet lideri i tyre./kosovapress/

Më Shumë

Vdes një person në Rahovec pasi u godit nga traktori

Një person ka vdekur në Rahovec pasi është goditur nga një traktor. Sipas raportit policor, i dyshuari mashkull kosovar duke lëvizur prapa me traktor, dyshohet...

Policia e Kosovës për 24 orë shqipton mbi 1 mijë e 500 gjoba trafiku

Policia e Kosovës ka njoftuar se brenda 24 orëve ka shqiptuar 1505 tiketa trafiku.   Në raportin 24 orësh bëhet e ditur poashtu se gjatë 24...

Lajmet e Fundit