17.8 C
Prizren
E enjte, 6 Tetor, 2022

Kërkojnë lirimin e Ivanoviqit me protesta

Oliver IvanoviçDhjetëra serbë kanë protestuar mbrëmë për rreth dy orë para gjykatës në veri të Mitrovicës, duke kërkuar lirimin e liderit të Iniciativës ‘SDP’, Oliver Ivanoviq.
Në mesin e protestuesve kanë qenë edhe kryetarët e sapo zgjedhur të komunave veriore, si dhe përfaqësues të zyrës për Kosovën pranë Qeverisë së Serbisë, ndërsa këshilltarët komunal të veriut të Mitrovicës nga Iniciativa ‘SDP’ kanë kërcënuar me dorëheqje nëse nuk lirohet lideri i tyre./kosovapress/

Më Shumë

Operacion i gjerë, arrestohen disa qytetarë e një polic për fajde, detyrim dhe bixhoz

  Policia dhe Inspektorati Policor i Kosovës me autorizim të Prokurorisë Themelore dhe Gjykatës Themelore në Prizren kanë realizuar operacionin e koduar “TOTO” në disa...

Anulohet lufta në mes të Joshuas dhe Furyt: Promovuesi Heran jep detajet

Eddie Hearn ka deklaruar se ndeshja e propozuar mes Anthony Joshuas dhe Tyson Furyt është anuluar. Një ndeshje ëndrrash mes dy peshave të rënda britanike...

Lajmet e Fundit