23.8 C
Prizren
E premte, 19 Korrik, 2024

Kërkon votëbesimin për të luftuar korrupsionin

zafa nposlishtKandidati i BD-së, Zafir Berisha është takuar me banorët e lagjes “Bajram Curri” dhe banorët e komunitetit boshnjak në Gënqar.

Ai premtoi banorët e “Bajram Currit” se pas ardhjes në pushtet të BD-së, kjo lagje do të në kuadër të Planit Zhvillimor Urbanistik, ku do të legalizohen të gjitha shtëpitë e kësaj lagje, që pushtet në vazhdimësi që nga themelimi i kësaj e kanë lënë në mëshirën e zotit.

Kandidati për Asamblenë Komunale Osman Hajdari foli për detajet e programit zgjedhor.Ai garanoi qytetarët se BD-ja do të ketë një qasje më serioze të institucioneve në raport me këtë lagje si dhe me gjithë qytetarët e Prizrenit.
Ndërkaq, në fshatin Gënqar, kandidati për kryetar të Prizrenit, Zafir Berisha tha se do të vazhdojë që komunitetin boshnjak,turk dhe REA si deri më tash t’i konsiderojë qytetarë të barabartë me komunitetin shqiptar.

“Prandaj më lejoni që të ju bëj ftesë që të bëheni pjesë e përpjekjeve qytetare në Prizren për t’i dhënë fund krimit dhe korrupsionit, që për fat të keq ka përfshirë institucionet tona”./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Gjergj Basta, gjenerali shqiptar që tronditi Evropën në mesjetë

Gjergj Basta, është një nga figurat më të njohura të praktikës ushtarake evropiane të fillimit të Rilindjes, nga ku kishte mbetur një emër i...

Parashikimi i motit për sot, temperaturat shkojnë deri në 34 gradë celsius

Me diell dhe vranësira të shpërndara. Kështu do të mbajë moti gjatë ditës së mërkurë mbi Kosovë. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, këto vranësira parashihen kryesisht...

Lajmet e Fundit