14.8 C
Prizren
E martë, 27 Shtator, 2022

PDK-ja, LDK-së në Has: Përgatitni elektoratin për humbjen që do të pësoni

PDK-logo8-07Partia Demokratike e Kosovës (PDK) në Has, kërkon nga LDK-ja që të jenë më dinjitoz dhe të mos i dëmtojnë apo largojnë afishet e subjektit të tyre politik. Ky subjekt politik, po ashtu kërkon nga LDK-ja që mirëmbahet nga humbja që do të pësojë në Has.

“PDK-ja pasi ka analizuar dhjetëditëshin e parë të fushatës zgjedhore në fshatrat e Hasit ka vlerësuar se fushata ka qenë e qetë dhe dinjitoze e PDK-së, por jo edhe subjekteve tjera politike, që kanë bërë fushatë në fshatrat e Hasit. Prandaj, i bëjmë thirrje të gjitha subjekteve politike që ta ruajnë qetësinë dhe me dinjitet të plotë të bëjnë fushatë e ta përgatisin elektoratin e tyre për fitoren e sigurt të PDK-së”, thuhet në komunikatën e PDK-së në Has.

PDK-ja në Has, gjithashtu, ka kërkuar nga subjektet tjera politike e në veçanti nga LDK, që të vetëpërmbahet dhe të mos i nxis simpatizantë
e saj për ta prishur imazhin e fushatës elektorale duke i shqyer posterat dhe njoftimet e subjekteve politike.

“PDK-ja gjykon sjelljen e militantit të LDK-së Ramiz Demiraj, i cili e ka larguar nga shtylla elektrike posterin e madh të kryeministrit Thaçi dhe të kryetarit të Komunës së Prizrenit Muja”.

PDK-ja në Has ka paralajmëruar se nëse LDK-ja vazhdon fushatën në këtë mënyrë, atëherë do t’i drejtohen policisë.

“Kemi fakte të mjaftueshme për sjellje jo-korrekte të simpatizantëve të LDK-së, të cilët me gjasë pasi e kanë kuptuar humbjen e thellë të subjektit të tyre në Has, kanë nisë të sillen në mënyrë jo-demokratike”./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Festimi me shqiponjë dykrenare ndalohet nga drejtori sportiv i Zvicrës

Në Kupën e Botës së vitit 2018 pati dilema të mëdha morale për FIFA-n, pasi Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri festuan duke bërë shqiponjën...

Goditen katër raste të transportimit të emigrantëve të paligjshëm drejt Kosovës

Shërbimet policore të Drejtorisë Vendore të Kufirit dhe Migracionit Kukës, në bashkëpunim me shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Kukës, në zbatim të planit...

Lajmet e Fundit