0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Kësaj oferte nuk i thuhet jo

Shakira_Rihanna_633616S1-637x326Futbolli thyen çdo kufi. Dhe me këtë rast nuk po mendojmë në ato territorial. Shembulli më i ri vjen nga Argjentina. Përpos heroit Messi, në vendin e pampasit dhe biftekut perfekt kësaj jave hero është po ashtu edhe Sergio Romero, portieri i Albicelesteas, i cili shkëlqei në pritjen e penaltive kundër Holandës në gjysmëfinale.

E mrekulloi kombin, por edhe gruan e tij. Në rregull, se gruaja e sportistit është e lumtur me suskesin e burrit nuk do të ishte ndonjë lajm senzacional, sikur zonja Eliana Guerico Romero të mos shfaqej në publik me një ofertë interesante për bashkëshortin. Përmes shtypit argjetinas ajo e porositi:

“Fitoni sonte kundër Gjermanisë, bëhuni kampionë bote dhe Rihanna është e jotja për 10 ditë. Unë paguaj! ”

rihana

Këngëtarja e famshme është e preferuara e Romeros, thotë gruaja e tij. E adhuron për ngjyrën e zërit si dhe përformancën skenike.

Ajo që është më e mira në gjithë këtë mesele, sipas gazetës Marca, edhe Rihana ka folur: Sergio duket shumë bukur, ka thënë ajo.

Pra gjithçka është dakorduar. Ka mbetur vetëm një hollësi. Gjermania…

Më Shumë

Suhareka në pulla postare të Kosovës

Sot, Filatelia e Postës së Kosovës, lëshoi në qarkullim të rregullt emisionin e pullave postare “Qytetet e Kosovës-Suhareka”, me pamjet e bukura të këtij...

Gjermani: Shqiptari vret ish-gruan e tij

Një shqiptar dyshohet se e ka vrarë ish- gruan e tij. Ngjarja tragjike ka ndodhur të shtunen në Gjermani, në fshatin Markdorf në Baden Wurttenberg. 47-vjeçari...

Lajmet e Fundit