16.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Kështu e lavdëron Qeveria Kurti 2 punën e saj 100 ditëshe

Aty ekzekutivi u lavdërua për punë të mira, suksese, të arritura e para të kursyera nga buxheti i Kosovës gjatë kësaj kohe, derisa këtë periudhë e kanë quajtur si “kthesë drejt zhvillimit”.

Në këtë raport ku qeveria prezantoi punën e saj thuhet se në këto 100 ditë, kryeministri Albin Kurti mblodhi 18 herë ministrat e kabinetit të tij qeveritar me të cilët kanë marrë 144 vendime.

19 projektligje e katër koncept-dokumente janë miratuar gjatë kësaj periudhe kohore, thuhet në përmbledhjen e punës së Qeverisë Kurti 2.

Ky raport paraqet punën e Qeverisë gjatë periudhës 23 mars – 1 korrik 2021, e cila është votuar nga Kuvendi i Kosovës më 22 mars 2021.

Më Shumë

E konfirmon Fury: Dueli me Joshuan është anuluar

Dueli i madh në boksin profesionist mes Tyson Fury dhe Anthony Joshua tashmë është anuluar. Është boksieri boksieri britanik Tyson Fury, kampion bote në peshën...

Zyrtare: Bie blloku A3 i KEK-ut, përkeqësohet gjendja energjetike

Brenda një muaji, është hera e tretë që blloku A3, bie nga funksioni. Siç raportoi dje Gazeta Nacionale, blloku A3 ka renë nga funksioni mbrëm...

Lajmet e Fundit