15.8 C
Prizren
E premte, 31 Maj, 2024

Këtë javë fillon ndërtimi i çerdhes në Malishevë

Siri-femijeGjatë kësaj jave edhe zyrtarisht do të fillon ndërtimi i çerdhes në Malishevë. Kështu ka njoftuar drejtori i Urbanizimit Urim Kastrati, në mbledhjen e Këshillit të Drejtorëve, të mbajtur sot nga nënkryetari i Komunës së Malishevës, Rexhep Mazreku, e ku u bë e ditur se përveç çerdhes janë edhe disa projekteve tjera të cilat fillojnë ose do të realizohen gjatë kësaj jave.

“Përveç çerdhes, gjatë kësaj jave, varësisht prej kushteve atmosferike, pritet të asfaltohet edhe rruga në fshatin Golluboc dhe ndërtimi i kanalizimit në Janqisht, ndërsa jemi në përgatitje të fillimit të disa projekteve, kryesisht në infrastrukturë”, tha drejtori Kastrati./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Vetëvendosje në Prizren akuzon pushtetin për arrogancë dhe mospërfillje

Lëvizjen Vetëvendosje akuzon zyrtarët komunalë tw Prizrenit, për sjellje arrogante dhe mospërfillëse ndaj asamblistëve. “Që nga ardhja në pushtet, Shaqir Totaj dhe drejtorët e tij,...

Avokati i Thaçit: Sipas llogaritjeve tona, ZPS-ja nuk e përfundon çështjen deri në maj të 2027-ës

Në konferencën mbi ecurinë e çështjes në rastin ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasnqit, avokati Luka Mishetiq, mbrojtësi i Thaçit,...

Lajmet e Fundit