13.8 C
Prizren
E premte, 9 Qershor, 2023

Këto janë parregullsitë në Komunën e Prizrenit – sipas Totajt

Kryetari i degës së PDK-së në Prizren, Shaqir Totaj, ka folur në Kanal10 rreth adresimeve që ka bërë dega që ai udhëheqë ndaj qeverisjes komunale të VV-së në këtë komunë.

“Ne kemi adresuar shumë parregullsi që kanë ndodhur në Drejtorinë Komunale të Arsimit, prej se ka ardhur VV-ja në pushtet nê Prizren. Prej se kanë ardhur në pushtet, i kanë ndërrruar tre drejtorë në DKA, asnjëherë nuk kanë arritur të zgjedhin një drejtor me konkurs të rregullt”, deklaron Totaj.

Totaj shprehet se 6 u.d.drejtorë të shkollave janë larguar nga pozitat e tyre dhe nuk iu është caktuar një punë tjetër.

“16 ushtrues detyre të drejtorëve në shkolla nuk janë trajtuar në mënyrë të barabartë, por në mënyrë selektive, ku 6 prej tyre janë larguar nga puna dhe nuk iu është caktuar një punë tjetër”, thekson Totaj, shkruan kanal10.live

Ai shton se, 10 u.d. drejtorët tjerë vazhdojnë punën e tyre, ndërsa njëri prej tyre qe dy vjet ushtron detyrën e drejtorit në një shkollë, pa iu nënshtruar konkursit.

Totaj thotë se nuk është bërë fare vlerësimi i punës së drejtorëve dhe nuk po respektohet ligji.

“Drejorët që vazhdojnë funksionet e tyre janë anëtarë të VV-së, ndërsa ata që janë larguar janë nga PDK-ja”, tregon ai.

Më Shumë

Si ishte bota kur West Ham arriti për herë të fundit në një finale evropiane

Pas një paraqitjeje të madhe në Holandë duke kaluar AZ Alkmaar muajin e kaluar, West Ham tani do të përballet me Fiorentina-n në finalen...

Kiara sapo doli nga ‘frizerka’, qenka bërë nuse për qejfin e burrit e të vjehrrës

Kiara Tito vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes së publikut shqiptar. Ajo është shumë aktive edhe në rrjetet sociale, me postime të ndryshme, përcjell...

Lajmet e Fundit