16.8 C
Prizren
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Kilaj kërkon besimin e banorëve nga Seniku dhe Maxharra

Kilaj-MaxharreKandidati i për kryetar të Komunës së Malishevës nga radhët e PDK-së, Isni Kilaj, ka vazhduar fushatën duke prezantuar programin para banorëve të fshatrave Senik dhe Maxharrë.

“Në 2007 ne ju kemi premtuar duke kërkuar votën dhe ju na keni besuar, ndërsa sot duhet të besoni punën tonë”, tha Kilaj, duke kërkuar votën nga banorët e Senikut dhe Maxharrës.

Kilaj, ka premtuar ndërtimin e ujësjellësit për fshatin Senik, ndërsa në Maxharre, ju premtoi ndërtimin e rrugëve nëpër lagje dhe trotuarin përgjatë rrugës kryesore.

Nga këto dy fshatra Kilaj ka marrë mbështetje për vazhdimin e Qeverisjes së mirë për Malishevën, në katër vitet e ardhshme.

“Kryetari ka bërë punë që do asnjë fjalë, pasi atë punë e prekim të gjithë dhe e ndiejmë të çdo ditë. Shkolla moderne, rrugët, kanalizimi dhe mbështetja për rastet sociale, janë vetëm disa nga ato gjëra që i shohim, i prekim dhe i ndiejmë çdo ditë”, thanë banorët në fshatin Senik. Ndërsa banorët e Maxharrës, thanë se rruga kryesore, kanalizimi, ujësjellësi, janë ato punë që shihen dhe nuk ka koment për punët e bëra, pavarësisht nevojave të kohës, thuhet në komunikatën e PDK-së. /PrizrenPress.com/

4 miliardë e 729 milionë, vlera e kredive nëpër banka

4 miliardë e 729.6 milionë është vlera e kredive të kosovarëve nëpër bankat komerciale e regjistruar në muajin gusht. Banka Qendrore e Kosovës ka njoftuar...

Kosova barazon me Bullgarinë në Ligën e Kombeve

Kombëtarja e Kosovës ka barazuar me Bullgarinë në ndeshjen e parë të Ligës së Kombeve në konkurrencën e femrave. Ndeshja e zhvilluar të martën në...

Fitorja e Kosovës

Lajmet e Fundit