1.8 C
Prizren
E hënë, 4 Mars, 2024

Kjo është gjendja në Brezovicë, bora ka zbardhur pothuajse gjithçka

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës gjatë kësaj jave njoftoi se të shtunën dhe të dielën në vend do të ketë reshje shiu e bore.

Pothuajse të gjitha qytetet e Kosovës sot u mbuluan nga bora, e cila zbardhi gati çdo gjë.

Pamje mahnitëse janë publikuar edhe nga Brezovica, kjo zonë malore e frekuentuar tejet shumë në këtë stinë.

Deri tani gjendja e rrugëve është e kalueshme, teksa të njëjtat edhe janë pastruar.

Më Shumë

Arrestohen katër të dyshuar për vrasje në tentativë në Rahovec

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar, të dielën në Rahovec, katër të dyshuar nën dyshimin se në bashkëveprim kanë kryer...

Lidhje ilegale të ujit në fshatin Zhur

Ndërmarrja "Hidroregjioni Jugor" në  Prizren ka hasur në lidhje ilegale të ujit në fshatin Zhur. "Gjate realizimit te investimeve, përveç tjerash, kemi raste edhe të...

Lajmet e Fundit