5.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Kjo qeveri hyri në dialog si në mal pa sakicë

Anëtari i kryesisë së PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se qeveria Hoti nuk e ka idenë se si të udhëhiqet dialogu. Ai ka thënë se qeveria nuk ka strategji për temat të cilat ngrehen në dialog. Enver Hoxhaj, ish-ministër i Jashtëm, tani deputet i PDK-së, ka thënë se PDK-ja nuk i beson qeverisë rreth dialogut.

“Ne i besojmë dialogut, i besojmë Amerikës e Brukselit, por nuk i besojmë kësaj qeverie se si bën dialog. Qeveria s’ka strategji për temat të cilat ngrehen në dialog. Platforma e dialogut e qeverisë i ka vetëm 40 rreshta”, ka thënë ai në Kanal10.

“Këta që po e udhëheqin dialogun në Bruksel, pa keqkuptim, nuk e kanë vetëdijen se ku kanë hi, nuk mund ta përmbyllin procesin dhe po ndodh që Serbia po vendos tema shtesë. Kur e keni mundu ju që në 2020-n Serbia e rikthen temën e të zhvendosurve dhe të pronave? Dialogu duhet të riformatizohet. Neve na duhet unitet politik. Kjo qeveri hyri në dialog si në mal pa sakicë”, ka thënë Hoxhaj.

Më Shumë

Murati për buxhetin: Janë një miliard euro të hyra më shumë me Qeverinë Kurti

Ministri i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati, në një konferencë për media ka folur për buxhetin për vitin 2023.   Ai ka thënë se janë një...

Rast tragjik në Prizren: 39 vjeçari gjendet i varur në shtëpinë e tij

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në Prizren, ku një person është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e tij, ku dyshohet se bëri...

Lajmet e Fundit