5.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Klopp optimist: Pas Kupës së Botës do të jemi ndryshe

Jurgen Klopp është shprehur optimist lidhur me rikthimin e mundshëm të formës së Liverpool.

Skuadra e Liverpool s’e ka nisur aspak mirë sezonin e ri në Premier League, por s’është lidere as në grupin e Champions League.

I pyetur nëse skuadra mund ta kthejë formën e saj më të mirë, Jurgen Klopp është shprehur optimist.

Gjermani beson se nëse lojtarët kthehen në shëndet të mirë nga Kupa e Botës, Liverpooli do të tregojë fytyrë tjetër.

“Po, ne do të jemi ndryshe. Nëse ata kthehen të gjithë mirë nga Kupa e Botës…”, ka thënë Klopp.

“Nëse ata eliminohen herët dhe pushojnë mirë, dhe mund të stërviten me ne, do të ishte e shkëlqyer”, shtoi tutje gjermani.

Liverpool është në pozitën e nëntë në Premier League, ku pas 12 ndeshjeve ka grumbulluar 16 pikë.

Më Shumë

Sulmohet me gërshërë një burrë në Korishë të Prizrenit

Një burrë është sulmuar me gërshërë nga një tjetër në fshatin Korishë të Prizrenit. Policia në raportin 24 orësh rastin e ka cilësuar si aksidental...

Përvjetor madhështor

Rexhep Qosja Kongresi i Drejtshkrimit i Gjuhës Shqipe, i mbajtur në vitin 1972, është ngjarja më e madhe në historinë e kulturës shqiptare. Me rëndësinë e...

Lajmet e Fundit