4.8 C
Prizren
E diel, 27 Nëntor, 2022

Klopp refuzon Bayernin: Dua të fitoj titullin në Premier League

Zërat e ditëve të fundit se trajneri Jurgen Klopp do të rikthehet në Bundesliga, këtë herë si trajneri I Bayern Mynih, janë hedhur sot poshtë nga menaxheri i tij, Marc Kosicke.

Ai ka thënë se nuk ka asgjë të vërtetë në këto zëra dhe se Klopp do të vazhdojë të drejtojë Liverpool sezonin tjetër. “Nuk ka asgjë të vërtetë në lidhje me transferimin e Jurgen te Bayern. Ai do të vazhdojë me Liverpool, pasi kërkon të triumfojë në Premier me këtë ekip”, tha menaxheri i Klopp.

Klopp konsiderohej si kandidati kryesor për të zëvendësuar Yupp Heynckes, që erdhi në mesin e këtij sezoni te Bayern, pas shkarkimit të Carlo Ancelotti. Por duket se Klopp ka të tjera plane, ndaj ka vendosur të mos rikthehet në Gjermani. Mes kandidatëve të tjerë për të marrë stolin e Bayern janë Joachim Loew, Thomas Tuchel dhe Julian Nagelsmann, por duket se emri i trajnerit të ri do të jetë enigmë deri në fund të sezonit.

Më Shumë

Mot i vranët dhe me riga lokale shiu

Në Kosovë sot pritet të mbajë mot i ngjashëm me të martën, vranët dhe me riga lokale shiu. Por, ndryshe nga dje, Instituti Hidrometeorologjik i...

KEDS njofton se në cilat vende pritet të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në Prizren

KEDS ka njoftuar për punimet në rrjet, të cilat janë paraparë për ditën e nesërme. 23.11.2022 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit. Prizren 1. TS 35/10 kV Pirana...

Lajmet e Fundit