9.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Mars, 2023

Koalicioni Nisma-AKR-PD do të jetë pjesë e Kuvendit

Koalicioni Nisma-AKR-PD do të bëhet pjesë e Kuvendit të Kosovës.

Burime mirëinformuara brenda Nismës dhe KQZ-së, thonë se ky koalicion parazgjedhor shkon në 5.04 për qind.

Këto burime kanë treguar për “EkonomiaOnline”, se ky koalicion ka vota të mjaftueshme për të kaluar pragun zgjedhor prej 5 për qind.

Me këtë përqindje, koalicioni Nisma-AKR-PD siguron gjashtë ulëse në Kuvendin e Kosovës.

Deputet do të jetë edhe Behgjet Pacolli nga AKR-ja, dhe Myzejene Selmani e cila ende nuk është konfirmuar, ndërsa të tjerat do t’i takojnë Nismës.

Fatmir Limaj, Vesel Krasniqi, Arbëreshë Krasniqi dhe Albulenë Balaj, janë kandidatët që do të jenë deputetë në legjislaturën e shtatë të Kuvendit.

Më Shumë

10 orë bisedime në Ohër, Kurti e Vuçiq vazhdojnë takimin

Kanë kaluar gati 10 orë prej kur kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kanë nisur në Ohër takimet ndaras...

Rama e quan marrëveshjen “shpallje pranvere” në marrëdhëniet midis shqiptarëve dhe serbëve

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka përshëndetur pajtueshmërinë për marrëveshje në mes të Kosovës dhe Serbisë.   “Të shpresojmë që djalli të mos fshihet në...

Lajmet e Fundit