3.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Komuna e Malishevës thotë se i ka akomoduar rreth 70 persona të prekur nga tërmeti në Shqipëri

Komuna e Malishevës ka bërë të ditur se në këtë komunë janë akomoduar rreth 70 persona, të cilët vijnë nga zonat e dëmtuara në Shqipëri, kryesisht nga Durrësi.

Sipas njoftimit të gjitha këto familje janë akomoduar në disa familje në qytet dhe fshatra, ndërsa ata sot janë vizituar edhe nga zyrtarët komunal të Malishevës.

“Gjatë vizitave në këto familje, përgjegjësit komunal të Malishevës, janë njoftuar me gjendjen e tyre dhe nevojat që ata kanë, si dhe janë evidentuar të gjithë personat që po qëndrojnë këtu. Komuna e Malishevës, brenda mundësive dhe kompetencave, do të kujdeset për të gjitha familjet”, thuhet në njoftim.

Banorët e Komunës së Malishevës, kanë hapur dyert për të gjithë ata që kanë nevojë të qëndrojnë në vendin tonë, për aq sa ata kanë nevojë.

Më Shumë

Muradije Muriqi dhe Mejreme Berisha vlerësohen me Çmimin për Vepër Jetësore në fushën e teatrit

Në kabinetin e Ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, sot është zhvilluar ceremonia e ndarjes së çmimeve vjetore në fushën e teatrit, shkruan KultPlus. Ministri...

Pasardhësi i mundshëm i Putinit thotë se vendet e NATO-s janë palë në konflikt në Ukrainë

Sekretari i Këshillit të Sigurisë të Rusisë, Nikolai Patrushev, ka pohuar se NATO është palë në luftën në Ukrainë. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi,...

Lajmet e Fundit