5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Komuna e Prizrenit ndriçohet me ngjyrë rozë

Objekti i Komunës së Prizrenit është veshur me ngjyrën “Rozë” dhe ashtu do të qëndroj gjatë gjithë muajit Tetor – Muajit të Ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit.

“Komuna solidarizohet me të gjitha gratë që sfidohen nga kjo sëmundje dhe do të jetë në shërbim të tyre. Shëndeti është parësor, prandaj së bashku punojmë në ruajtjen e tij. Së bashku për jetën!”, thuhet në njoftim të kumunës./ PrizrenPress.com

Më Shumë

Tërmet në Bosnjë dhe Hercegovinë

Një tërmet me magnitutë prej 4.6 ballë të shkallës Rihter, është regjistruar mëngjesin e sotëm në Bosnjë dhe Hercegovinë. Këtë e ka bëre të ditur...

Haxhi Avdyli qytetarit të Kosovës: Bëhu patriot, mos konsumo produkte serbe

Deputeti i Partisë “Guxo” Haxhi Avdyli ka kërkuar nga qytetarët që të mos konsumojnë produkte serbe, pasi që me këtë sipas tij, ata indirekt...

Lajmet e Fundit