30.8 C
Prizren
E enjte, 21 Shtator, 2023

Komuna e Prizrenit nënshkruan kontratë me “Riinvest”-in

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka nënshkruar të martën kontratë me Institutin për Hulumtime Zhvillimore “Riinvest” për zbatimin e procedurës së vlerësimit të qeverisjeve lokale dhe certifikimit me mjedis të favorshëm biznesi (BFC SEE).

Qëllimi i kësaj kontrate është vendosja e bashkëpunimit dhe krijimi i ambientit adekuat për bizneset në rajonin e Evropës Juglindore përmes përmbushjes së kritereve dhe kërkesave të standardit BFC SEE – Edicioni i IV-të.


Një ndër tipet e banesave në kompleksin “Parku”.
Bëhu me banes në zemër të Prizrenit pranë Lumbardhit dhe Parkut!
#quality #contrucion #design #park
www.renelualtahiri.com
+383 44 128 112

 

Mund të jetë një imazh i 3 persona

Nje grua rrah djalin në Malishevë, dërgohet në psikiatri

Një grua në Malishevë mbrëmjen e së mërkurës është dërguar në repartin e psikiatrisë në Spitalin e Gjakovë, pasi që dyshohet se ushtruar dhunë...

14 të vdekur nga rrëzimi i avionit në Brazil

Një aeroplan me turistë është rrëzuar në Barcelos të Brazilit, duke lënë të vdekur 14 persona. Kryetari i bashkisë së qytetit konfirmoi aksidentin për CNN...

Lajmet e Fundit