22.8 C
Prizren
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

Komuna e Prizrenit nënshkruan marrëveshje bashkëfinancimi me KRU “Gjakova”

Komuna e Prizrenit dhe K.R.U. “Gjakova“ SH.A., kanë nënshkruar marrëveshje për bashkëfinancim në realizimin e projektit “Rehabilitimi i Ujësjellësit – Stacioni i pompimit dhe furnizimi me ujë të pijshëm për fshatin Randobravë”.

“Kjo marrëveshje ka për qëllim sigurimin e ujit të pijshëm 24 orë për banorët e fshatit Randobravë”, thuhet në njoftim./ PrizrenPress.com

May be an image of 2 people and people sitting

Më Shumë

Burri nga Rahoveci: Gjakovarët s’kanë qef me u martu me katunarë

Një burrë nga Rahoveci ka marrë vëmendje me një deklaratë që e ka bërë për gjakovarët. Sipas tij, gjakovarët s’kanë qejf të martohen me ‘katunarë’....

Prizren:250 euro gjobë ndaj shtetasit egjiptian i cili përmes malit kishte hyrë ilegalisht në Kosovë

Gjykata Themelore në Prizren, këtë të premte ka shpallur aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit M.B shtetas egjiptian duke e dënuar me 250 euro gjobë...

Lajmet e Fundit