24.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Komuna e Rahovecit fiton grant në vlerë 40,000.00 euro

Kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka bërë me dije se nga Ministria e Pushtetit Lokal (MPL) është njoftuar se komuna që drejton është përfituese e grantit në vlerë 40,000.00 euro, në thirrjen “Programi për mbështetje për projektet infrastrukturore për komunitete për komunat e Republikës së Kosovës”.

“Do të angazhohemi menjëherë për ta hartuar projektin kryesor ku do të përshihet ndërtimi i rrugëve me prioritet në zonat e banuara nga komuniteti pakicë, e që do të financohet sipas vlerës së grantit, për ta shfrytëzuar në afat sa më të shpejtë. Faleminderit komisionit për vlerësim dhe urime qytetarëve të Rahovecit!”, ka shkruar Latifi në llogarinë e vet në “Facebook”.

Më Shumë

Vrasja tek ‘Tranziti i ri’ në Prizren, dëshmitari thotë se ka qenë prezentë në momentin kur të akuzuarit e kanë goditur me thikë të...

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të martën, është dëgjuar dëshmitari, Miran Halili, i cili tha se ka qenë prezent në momentin kur të akuzuarit...

Kërcet dajaku në një familje në Prizren: Tre veta kundër një – dy gra përfundojnë në spital

Telashet familjare shpesh herë kalojnë muret e shtëpive, për shkak të eskalimit të situatës ku nevojitet edhe ndërhyrja e Policisë. Një rast i tillë...

Lajmet e Fundit