14.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Komuna e Rahovecit shënon sot Ditën e Çlirimit

Nën patronazhin e kryetarit Smajl Latifi në bashkëpunim me shoqatat e dala nga lufta e UÇK-së, sot në Rahovec do të shënohet 14 qershori – Dita e Çlirimit të kësaj komune.

Aktivitetet do të fillojnë me pritjen e qytetarëve nga ana e kryetarit në objektin e Komunës, në orën 08:00, ndërsa në orën 09:00 do të mbahen homazhe dhe nderime pranë lapidarëve, varrezave të heronjve dhe dëshmorëve të kombit në Rahovec, Drenoc, Ratkoc dhe Krushë të Madhe.

Në orën 11:00, në Kuvendin Komunal do të mbahet një seancë solemne, ndërsa në orën 14:00 do të bëhet zbulimi i shtatoreve të dëshmorëve të kombit Bedrush Gashi dhe Feim Gashi në Drenoc.

Ndryshe, në po këtë ditë 22 vjet më parë, ndodhi hyrja triumfale e brigadës 124 të UÇK-së në qytetin e Rahovecit.

Më Shumë

Sulmohet një person nga qentë endacak në Dragash

Një person është dërguar në spitalin rajonal të Prizrenit për tretman mjekësor, pasi është sulmuar nga një grup qenësh. Në raportin 24 orësh të Policisë...

Reshitaj-Jasharajt: I përkrahim kërkesat e SBASHK-ut, por çka nëse Qeveria nuk ka buxhet për t’iu përkrahur me 100 euro?

Zëvendëskryetarja e parë e Komisionit për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturë, Rini dhe Sport, Albena Reshitaj, i ka bërë thirrje Qeverisë së Kosovës dhe...

Lajmet e Fundit