7.8 C
Prizren
E martë, 23 Prill, 2024

Konfirmohen 23 raste të reja me coronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 1.344 testime, 23 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 26 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.242.

Në total numri i rasteve aktive është 481.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 77 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.824.555 doza të vaksinës.

Deri më sot 821.432 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 100.902 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19. /Telegrafi/

Më Shumë

Lajmet e Fundit