10.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Kopshti zoologjik në Prizren që i mban kafshët në gjendje të tmerrshme

Fondacioni gjerman për kafshë ‘StrayCoCo’  përmes një postimi në Facebook ka paraqitur gjendjen e tmerrshme të një kopshti zoologjik në Prizren.

“Kopshti zoologjik më i tmerrshëm në Ballkan, ka edhe qenë të mbyllur. Një dëshmitarë që vizitoi dje këtë vend, tha se kafshët qëndrojnë në të njëjtin vend ku bëjnë jashtë qitjen dhe kundërmon tmerrshëm. Edhe njëherë Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë tregon se nuk ka kontroll mbi mbi mbajtjen e kafshëve. Ky kopsht zoologjik është turp.”, shkruhej ndër të tjera në postimin e këtij fondacioni.

Nuk është hera e parë që kopshtet zoologjike në Kosovë akuzohen nga fondacionet dhe organizatat ndërkombëtare./gazeta express/

Më Shumë

Kurti në Krushë: Kemi përgjegjësinë që brezat e ardhshëm të mos kalojnë në vuajtet që kemi kaluar ne

Kryeministri Kurti ka bërë sot homazhe në Krushë të Madhe dhe Krushë të Vogël. Pas homazheve ai ka folur para gazetarëve. Ai tha se përkulet me...

Për 1 vit më shumë se 250 punonjës policorë të hetuar nga IPK

Janë gjithsej 257 punonjës të Policisë së Kosovës që përgjatë vitit 2022 kanë qenë të hetuar nga Inspektorati Policor i Kosovës. Kështu është thënë në...

Babait

Lajmet e Fundit