11.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

KQZ: Nuk ka afate shtesë për dorëzimin e listave

KQZ-kosoveeZyrtarë nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) dhe zyra për Regjistrim të Partive Politike dhe Certifikim, kanë deklaruar, se deri në orën 19:00 në KQZ, për certifikim kanë aplikuar 11 subjekte politike, një kandidat i pavarur, dy koalicione dhe katër iniciativa.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka ftuar subjektet politike që të respektojnë afatin ligjor, duke thënë se nuk do të ketë afat tjetër shtesë për listat e partive.

Partia politika Aleanca Kosova e Re, gjatë ditës ka dërgua një kërkesë në KQZ për shtyrjen e afatit për dorëzimin e listave, por kjo kërkesë është refuzuar nga komisioni pas një mbledhje me anëtarët e saj.

Në mesnatë skadon afati zyrtar që partitë politike që të dorëzojnë listat e kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 8 qershorit.

Më Shumë

‘Jam mbrojtë nga kufomat e vrara, s’më vjen turp me tregu’ – Nijazi Kryeziu flet për masakrën e Dubravës

Janë bërë 25 vjet nga masakra e burgut të Dubravës. Në këtë masakër forcat paramilitare serbe kanë vrarë 160 të burgosur shqiptarë dhe kanë...

Jennifer Lopez thotë këto fjalë për Ben Affleck, mes aludimeve për ndarje!

Mes spekulimeve të shumta për statusin e martesës së Ben Affleck dhe Jennifer Lopez, kjo e fundit ka dhënë një intervistë në Jimmy Kimmel...

Lajmet e Fundit