Kjo pasi në raundin e nëntë boksieri me pasaportë franceze është diskualifikuar nga gjyqtari pasi paraprakisht ai ka thyer rregullat.

Kësisoji Krasniqi ka fituar titullin WBC Silver.

“E kam pasur ëndërr të boksoj në Prishtinë. Ju falenderoj të gjithëve”, ka thënë Krasniqi.

Më herët në të njëjtin organizim, Dielli Vranoci ka fituar meçin ndaj Burak Akkus;  Valon Ahmeti ndaj Rojhat Osmanoglu; Kushtrim Tahirukaj kundër Oner Sahinerol;  Bernardin Jakaj ndaj Marcos Karalitzky; Isuf Kelmendi ndaj Dogukaan Unlukaya dhe Armend Xhorxhaj ndaj Lebogang Mashitoan.