19.8 C
Prizren
E martë, 21 Maj, 2024

Osmani viziton kompaninë “Frutti” në Prizren

Presidentja Vjosa Osmani ka qëndruar në Prizren tek ndërmarrësja Rina Malsori, e cila udhëheqë kompaninë “Frutti”.

“Nga uji i maleve të Sharrite deri te lëngjet nga frutat e kultivuara, gjindet rrëfimi i suksesit të punës së saj. Një histori tejet frymëzuese e kësaj kompanie e cila numëron 200 punëtorë dhe ka 6 linja prodhuese me teknologjinë më bashkëkohore, që eksporton kudo në Evropë”, ka shkruar Osmani në “Facebook”.

Më Shumë

Interesim i madh për t`u regjistruar në Prizren

Një ditë para përmbylljes së procesit të Regjistrimit të Popullsisë, në Prizren ka interesim shumë të madh të qytetarëve për t`u regjistruar.   Në ndërtesën e...

Motra e Ukshin Hotit: Zbardhja e fatit të tij duhet të jetë obligim prioritar i Qeverisë dhe i ndërkombëtarëve

  “Deri më tani, përpos fjalëve poshtë e përpjetë, nuk ka diçka serioze që të merret me çështjen e tij dhe të zbardhet fati i...

Lajmet e Fundit