16.8 C
Prizren
E diel, 2 Tetor, 2022

Krasniqi në ‘Hardh Fest’: Rahoveci pikëtakim i dashamirëve të verës e muzikës

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka qëndruar në Rahovec, ku në kuadër të festivalit “Hardh Fest” ka takuar vreshtarët e kësaj komune.

Krasniqi, përmes një postimi në “Facebook”, thotë se qëndroi në shoqërinë e miqve e dashamirëve dhe bashkëbisedoi me qytetarë të shumtë nga e tërë Kosova.

“Në qytetin e rrushit, vreshtave e verërave – në Rahovec, në një atmosferë miqësore e mikpritëse, u mblodhëm për ‘ca kokrra rrushi’ në “Hardh Fest”, shkruan kryetari i PDK-së.

Më Shumë

Një tym i errët u ngrit mbi Paris ndërsa një zjarr shpërtheu në “tregun më të madh të ushqimit të freskët në botë”

Një tym i errët u ngrit mbi Paris të dielën nga flakët e një magazine në një treg masiv prodhimesh që furnizon kryeqytetin francez...

Kushaj (SBAShK): Qeveria ka kohë deri në janar për Ligjin për Paga (video)

(I plotësuar) Anëtari i këshillit grevist nga SBAShK-u, Reshit Kushaj, ka thënë se është anëtarësia e tyre ajo që vendosë se për cilën formë...

Lajmet e Fundit