15.8 C
Prizren
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Kryeministri Thaçi takon Hillary Clinton

hhKryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi gjatë pjesëmarrjes në punimet e konferencës vjetore të Nismës Globale Clinton (CGI) është takuar edhe me ish- Sekretaren Amerikane të Shtetit, znj. Hillary Clinton.

Me këtë rast, Kryeministri Thaçi e falënderoi ish Sekretaren Clinton për përkrahjen që i ka dhënë shtetit të Kosovës gjate mandatit të saj.

Kryeministri në mënyrë të veçantë vlerësoi lartë mbështetjen e ish Sekretares Clinton në procesin e konsolidimit dhe fuqizimit të shtetit të Kosovës në skenën ndërkombëtare, sidomos në procesin e njohjeve.

Më Shumë

Superliga e basketbollit rikthehet me disa duele të zjarrta

Fundjava do të sjellë përballje interesante në elitën e basketbollit të Kosovës. Kjo xhiro do të hapet me sfidën mes Pejës dhe Golden Eagle Yllit...

Dërgesat e mërgatës deri në muajin tetor arrijnë në 1.2 miliard euro

Një miliard e 11.9 milionë euro është vlera e dërgesave nga mërgata deri në muajin tetor 2023, gjë që paraqet rritje prej 10.9 për...

Lajmet e Fundit