18.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

LDK-ja në Malishevë e sigurtë në fitore

LDK-logo5-23Lidhja Demokratike në Malishevë(LDK), ka mbajtuar një takim të përbashkët të Kryesisë së Degës, kryetarëve të nëndegëve dhe kandidatëve për këshilltarë të Asambles Komunale. Ky takim ishte në vazhdën e takimeve përgaditore për zgjedhjet lokale 2013.

Në këtë takim të gjithë të pranishmit kanë raportuar për angazhimet e tyre nëpër nëndegë dhe treguan për një opinion shumë pozitiv të qytetarëve për të mbështetur LDK-në dhe kandidatin e saj Salih Morina.

Dega e LDK-së në Malishevë për këto zgjedhje lokale ka të mobilizuar mbi 2000 aktivistë të cilët vinë nga 44 Nëndegë të saj.Në këtë takim, të gjitha strukturat e Degës u zotuan për angazhim të fuqishëm që kësaj here fitorja e LDK-së të jetë pa balotazh/PrizrenPress.com/

Më Shumë

VV kalon edhe dy marrëveshje ndërkombëtare me ndihmën e opozitës, një tjetër ende në shqyrtim

Kuvendi i Kosovës ka miratuar dy marrëveshje ndërkombëtare të mbetura nga seanca e kaluar, me ndihmën e votave të opozitës. Për marrëveshjet e tretë,...

Rrebeshet e shiut në Rahovec, komuna publikon numrat që duhet t’i kontaktojnë qytetarët

Komuna e Rahovecit është deklaruar pas rrebeshevee të mëdha të shiut që ishin sot atje. Në njoftimin e lëshuar në Facebook thuhet se ujërat e...

Lajmet e Fundit