21.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Kryetari i Rahovecit mban takime publike me banorët e fshatrave Fortesë, Sapniq dhe Xërxë

Kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka vazhduar takimet publike me qytetarë për kërkesat e tyre dhe ecurinë e projekteve në këtë komunë.

Latifi ka mbajtur takime publike me banorët e fshatrave Fortesë, Sapniq dhe Xërxë.

Ai ka paraqitur para banorëve projektet të cilat janë përfunduar, ato në proces dhe planet dhe projektet e planifikuara për vitet në vijim bazuar në projeksionet buxhetore.

Ndër kërkesat të cilat banorët paraqitën ishin ndërtimi i shkollës në Xërxë, rregullimi i shtretërve të përrenjve, ndryshimi i statusit të AMF-së në Xerxë, vazhdimi i kanalizimit, ndriçim, rrugë fushore, kubëzim i rrugëve lokale, rrethrrotullimi në Sapniq, etj.

Më Shumë

Dy vajza nga Prizreni rrihen keq me njëra-tjetrën

Dy vajza nga Prizreni janë përleshur fizikisht mes vete, raporton PrisrenPress Si pasojë, ato i kanë shkaktuar lëndime njëra tjetrës dhe kanë pranuar tretman të...

Prizren, arrestohen dy persona pasi shtien me armë zjarri në ahengun familjar

Policia e Kosovës ka arrestuar dy person në Prizren, pasi të njëjtit dyshohet se kishin shtënë me armë në aheng familjar. Në njoftimin e Policisë...

Lajmet e Fundit