7.8 C
Prizren
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Kryetari Latifi po përmbush edhe një premtim

o përmbushet edhe një premtim publik i kryetarit të Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi.

Sot ka nisur realizimi i një projekti shumë të rëndësishëm për bujqit në këtë komunë, ndërtimi i Qendrës për Magazinimin dhe Ruajtjen e Prodhimeve Bujqësore (deposë bujqësore).
Kryetari Latifi ka thënë se ndërtimi i kësaj qendre do të bëhet me kushte e standarde bashkëkohore dhe do të ketë shtatë njësi (shtatë dhoma ftohëse). “Tri prej tyre do të jenë edhe për ngrirje të thellë dhe energjia për to do të sigurohet edhe nga panelet diellore. Padyshim se kjo do t’u shërbejë bujqve tanë që t’i ruajnë të freskëta prodhimet e tyre për një periudhë të caktuar”, ka thënë Latifi.

Ky projekt do të kushtojë 424,397.00 euro.

.

Më Shumë

Eksperti financiar thotë se dëmi i shkaktuar nga ndërtimi i Shtëpisë së Kulturës në Zhur është rreth 183 mijë euro

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të martën, në gjykimin për korrupsion, eksperti financiar, Hamdi Kastrati ka thënë se dëmi i tërësishëm për katër fazat...

E rëndë! Goditet me grusht dhe gjakoset Sali Berisha

Kryedemokrati Sali Berisha është qëlluar me grusht. Ngjarja ka ndodhur në momentin që Berisha po ecte me kreun e Partisë së Lirisë Ilir Meta në...

Lajmet e Fundit