30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Kryeziu: Po rikthehem për qytetarët

Eqrem KryeziuËshtë njëri nga eksponentët e njohur të LDK-së, që porositë e tij te publiku i përciell nëpërmjet batutave e parabolave dhe kësisoj është edhe  shpikësi i termit “riciklim” në zhargonin politik. Në periudhën 2000-2007, ka qenë  kryetar i Prizrenit. Në rundin e parë  të zgjedhjeve  Kryeziu ka marrë 25.36 për qind të votave.

“ Praktikisht njeriu  nuk mundet  me pas një vend  pune  në qoftëse nuk e nënshkruan  deklaratën  se ka me qu kaq vota dhe bëhet anëtar i PDK-së. Mund të merreni me mend se çfarë shqetësimi kanë ato baxhanakesha,dhëndër,dhëndurë të baxhanakeshave që janë vnu në këtë situatë, të luftojnë për jetë a vdekje për me mbajt këtë figurë të kompromentume si Ramadan Muja”, ka thënë Kryeziu në një intervistë për “Koha Ditore”.
“Modeli ynë i qeverisjes  do të jetë ai që Prizreni e ka në kujtesë, antikorrupsionin. Për fat të mirë ne e gëzojm këtë epitet për 7 vjet pavarësisht që qent lehin , por karvani shkon tutje”.
“Ardhja ime e sërishme  në Prizren e ka vetëm  këtë qëllim : t’u shërbej njerëzve  me krejt potencialin  dhe korrektësinë që tashmë e kamë dëshmuar në 7 vjet”.

Më Shumë

Mesazhi i Tërnavës për Kurban Bajram: Është detyrë e jona që ta duam, ruajmë dhe ta mbrojmë atdheun tonë

  Mesazhin e Kurban Bajramit e mbajti myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, i cili tha se shprehja e atdhedashurisë në lutjet e përditshme është një...

Prizreni përkujton Ditën e Çlirimit me seancë solemne

Qyteti i Prizrenit shënoi sot 25-vjetorin e çlirimit të tij me një Seancë Solemne të Kuvendit Komunal, duke kujtuar me krenari 12 qershorin 1999...

Lajmet e Fundit